به مارکوپکس خوش آمدید

تحول دیجیتال در خدمات سلامت

digital transformation in healthcare

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تحول دیجیتال در خدمات درمانی و سلامت، یک رویکرد متمرکز بر بیمار در مراقبت‌های سلامتی است. به ارائه دهندگان مراقبت‌های سلامت کمک می‌کند تا عملیات تشخیص و به مراتب درمان را ساده کنند، درک کنند که بیمار چه نیازی دارد، وفاداری و اعتماد ایجاد کنند و تجربه کاربری بهتری را ارائه دهند.

علاوه بر این، جمع‌آوری و استخراج داده‌های سلامت ارائه‌شده توسط ارتباطات دیجیتال ارزشمند خواهد بود. ارائه دهندگان مراقبت‌های سلامت، با درک نیازها و رفتارهای کاربران هدف، راه‌های جدیدی را برای افزودن ارزش با ایجاد وفاداری و اعتماد تجزیه و تحلیل خواهند کرد.

فناوری سلامت که به سرعت در حال تکامل است، آماده است تا مدل‌های مراقبت‌های بهداشتی را فعال‌تر و بر بیمار متمرکز کند. باید اذعان کنم، انطباق با عصر دیجیتال به معنای اجتناب از فرآیندهای منسوخ شده تجاری و اعتقاد به این است که ظهور و حضور فناوری نتایج قابل توجهی را به همراه خواهد داشت. در مورد استفاده از هوش مصنوعی در ماموگرافی بیشتر بخوانید.

درک نیازهای بیمار

مشارکت و درک نیازهای بیمار برای موفقیت ابتکار سلامت دیجیتال، بسیار مهم است. پذیرش تکنولوژی باید با مشارکت اعضای جامعه پزشکی و عموم مردم در ایجاد سیستم‌های مراقبت سلامت دیجیتال بهتر، تسهیل شود که دسترسی به مراقبت‌ها را افزایش می‌دهد، سیستم های موجود را تقویت می‌کند، به مسائل فوری رسیدگی می‌کند و با ابتکار عمل سواد سلامت دیجیتالی کافی، اجرا می‌شود.

تحول دیجیتال باید با درک نیازها و سفر سلامتی بیمار شروع شود، با بیماری‌هایی که او را به بیمارستان آورده و سبک زندگی، عادات، عوامل اجتماعی، محیطی و مالی موثر بر بهزیستی آنها شروع شود. سازمان ها و رهبران مراقبت‌های سلامت باید بر ایجاد سیستم‌های بیمار محور برای تسهیل مراقبت‌های پیشگیرانه تمرکز کنند.

حفظ ارتباط باز و مستمر با بیماران

حفظ ارتباط باز و مستمر با بیماران فواید زیادی برای ارائه دهندگان مراقبت‌های سلامت به همراه دارد. ارتباط بی‌درنگ با بیمار، امکان شناسایی و حل سریع مسائل، کاهش عوارض و پیامدهای نامطلوب را فراهم می‌کند. وقتی بیماران احساس می‌کنند شنیده می‌شوند و نگرانی های آنها به سرعت برطرف می‌شود، سطح رضایت آنها افزایش می‌یابد. ماهیت شخصی شده و پاسخگو ارتباطات بلادرنگ باعث ایجاد ارتباط عمیق‌تر می‌شود که منجر به رضایت بیشتر بیمار می‌شود. علاوه بر این، این رویکرد، اشتراک گذاری اطلاعات موثر را تسهیل می‌کند و بیماران را قادر می‌سازد تا درباره گزینه‌های مراقبت و درمان خود تصمیم گیری کنند. با رسیدگی سریع به نگرانی‌ها، ارتباطات بی‌درنگ با بیمار، بهبودی تسریع می‌یابد، که منجر به اقامت کوتاه‌تر در بیمارستان، کاهش هزینه‌ها و بهبود نتایج کلی بیمار می‌شود.

راه حل های Enterprise تصویربرداری پزشکی ما به بیماران و همچنین ارائه دهندگان سلامت این امکان را می‌دهد تا مفهوم تحول دیجیتال در خدمات درمانی و سلامت را تجربه کنند و از مزایای چشم گیر آن بهره‌مند شوند.

رادیان

رادیان، یکی از راه حل های ارائه شده توسط شرکت مارکوپکس، برای تجربه تحول دیجیتال در خدمات درمانی و سلامت است چرا که کمک می‌کند با بهینه کردن مقدار تابش اشعه ایکس از سلامت محافظت شود.

دزیمتری بیمار به خصوص برای موارد خاص مانند معاینه اشعه ایکس کودکان و بیماران باردار مهم است. همچنین یک جزء کلیدی از کنترل کیفیت تجهیزات و روش های اشعه ایکس است.

بهینه‌سازی طول، در طول سی‌تی‌اسکن می‌تواند به طور موثری دوز تابش حین عمل را کاهش دهد و زمان عمل را در مقایسه با برنامه معمول کاهش دهد. سی تی اسکن با دوز کم و طول بهینه می‌تواند دوز کل تابش  total radiation dose را کاهش دهد.

رادیان با گزارش هایی که تولید میکند به حفاظت در برابر تشعشع بالینی کمک میکند. استفاده از سی تی اسکن در سال‌های اخیر در بزرگسالان و کودکان افزایش یافته است که احتمالا بیمار را در معرض دوز بالای غیرضروری اشعه قرار می‌دهند و این ضروری است که از انجام تصویربرداری غیر ضروری خودداری شود. کودکان ده برابر بیشتر از بزرگسالان به تشعشع حساس هستند. به کودکان نباید دوز تابش مشابه بزرگسالان داده شود. به همین دلیل است که محاسبه دوز تشعشع یک موضوع مهم در رادیولوژی تشخیصی است که با راه حل مدیریت دوز رادیان (DMS) امکان پذیر است.
و سوال من این است، آیا بیمارستان شما بستر لازم برای استفاده از راه حل های تکامل دهنده را ایجاد کرده است؟

 

 

 

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

یکپارچه سازی RIS-PACS
مجله مارکوپکس

یکپارچه سازی RIS/PACS

یکپارچه سازی RIS/PACS RIS و PACS هر کدام نقش‌ جداگانه‌ای در اکوسیستم درمان ایفا می کنند، اما یکپارچه سازی این دو سیستم و ترکیب قابلیت

سیستم اطلاعات رادیولوژی
مجله مارکوپکس

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار تصویربرداری از اهمیت بسیاری در خدمات درمانی برخوردار است، و در تشخیص و درمان اکثر موارد پزشکی کمک

مجله مارکوپکس

Hanging Protocol

پروتکل نمایش Hanging چیست؟ پروتکل Hanging در زمینه تصویربرداری پزشکی، به محموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هایی اشاره دارد که نحوه چیدمان نمایش تصاویر پزشکی را

تازه‌های مارکوپکس

به دنبال مطلب خاصی هستید؟