به مارکوپکس خوش آمدید

۶ دلیل درتایید اینکه سلامت الکترونیک ( Telehealth) اکنون از هر زمان دیگری مهمتر است

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

سلامت الکترونیک (Telehealth) درحین یک بحران جهانی بهداشت، یک حلقه نجات ارائه داده است. رشد ناگهانی سیستم عامل می تواند پیامدهای دائمی داشته باشد.با گسترش COVID-19، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای محافظت از بیماران و کارمندان از سلامت الکترونیک (Telehealth) استفاده می کنند. براساس یک نظرسنجی از انجمن مدیریت گروه پزشکی، ۹۷ درصد از رهبران سلامت الکترونیک (Telehealth) را از زمان شیوع بیماری گسترش داده اند.

سلامت الکترونیک (Telehealth) برای غربالگری و درمان موارد COVID-19 بسیار مهم بوده است، اما همچنین ویزیت های معمول را که در قرنطینه خطرناک یا پیچیده هستند، تسهیل می کند.تونی بودا، رئیس و مدیرعامل Banyan Medical Systems، یک شرکت فناوری مراقبت مجازی، می گوید: تغییرات موقت راه را برای گسترش سلامت الکترونیک (Telehealth) هموار کرده است.بودا می گوید: “این امر منجر به آنچه نسل بعدی سیستم های ارائه خدمات در ایالات متحده نامیده میشود، خواهد شد.”

در اینجا برخی از روشهایی ارائه شده است که نشان میدهد در حال حاضر سلامت الکترونیک (Telehealth) بیش از هر زمان دیگری مهم است:

۱. از پرسنل پزشکی و بیماران محافظت می کند

کارن دونلان، دانشمند ارشد در مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت در موسسه Mongan بیمارستان عمومی ماساچوست، می گوید: خطر عفونت و افزایش تقاضا برای سیستم مراقبت های بهداشتی باعث شده است سلامت الکترونیک(Telehealth) به ابزاری ایمن و ضروری تبدیل شود.دونلان می گوید: “پزشکان مراقبت های اولیه و پزشکان متخصص تا آنجا که ممکن است با استفاده از سلامت الکترونیک(Telehealth) بیماران خود را ویزیت می کنند که جایگزینی برای ویزیت های مطب می باشد.”

بر اساس یک نظرسنجی از فروشنده فناوری اطلاعات سایکس، بیش از ۶۰ درصد بیماران می گویند که بیماری همه گیر تمایل آنها برای ارزیابی سلامتی شان توسط سلامت الکترونیک (Telehealth) را افزایش داده ست. Uri Bettesh، بنیانگذار و مدیرعامل Datos Health، بستر مراقبت وپزشکی از راه دور، می گوید: در بیشتر اعزام ها از کنفرانس ویدیویی استفاده شده است اما اکنون بسیاری از آنها تجهیزات اینترنت اشیا پزشکی را برای کنترل علائم حیاتی بیماران با سلامت الکترونیک (Telehealth) ادغام می کنند.

۲. این فناوری رادیولوژیست ها را قادر می سازد تا از هرجای دیگر بررسی کنند

شواهد فزاینده ای نشان می دهد که COVID-19 ممکن است برای همیشه روش رادیولوژیست ها را تغییر دهد، زیرا بسیاری از آنها اکنون از فن آوری های دیجیتال برای کار در خانه استفاده می کنند. چنین مشارکت هایی در حال حاضر در جهت خدمات دهی به بیماران روستایی و بین المللی رایج شده است.

با توجه به پست وبلاگ دکتر باری جولیوس، متخصص در پزشکی هسته ای در مرکز پزشکی سنت بارناباس، در لیوینگستون نیویورک اخیراً در Radiology Business نقل قول کرده است که یک بیماری همه گیر می تواند زنگ خطری برای بیمارستان های شهری و روش هایی باشد که ممکن است دسترسی رادیولوژیست ها از راه دور را محدودکند. جولیوس پیش بینی می کند که پس از به زمین نشستن همه گیری ویروس کرونا، شاهد یک” تغییر دریا” در این زمینه خواهیم بود که به موجب آن تغییرات رادیولوژیک جهانی تری در سراسر بیمارستان ها پذیرفته خواهد شد. او افزود که “رشته رادیولوژی هرگز کاملاً یکسان نخواهد ماند.”

۳- دسترسی به بهداشت و درمان در انجمن های زندگی سالمندان را افزایش می دهد

بر اساس گزارش McKnight’s سلامت الکترونیک (Telehealth) می تواند راحتی زندگی سالمندان را افزایش دهد، مراقبت و مدیریت بیماری را بهبود بخشد و میزان بستری در بزرگسالان پرخطر را در جوامع مسکونی سالمندان کاهش دهد.در اواسط ماه مارس، مراکز خدمات Medicare و Medicaid خدمات سلامت الکترونیک telehealth را به طور موقت گسترش دادند تا همه ذینفعان درمانی را شامل شوند. تحت این توسعه، کسانی که در خانه ها و مراکز بهداشتی و درمانی در خارج از مناطق روستایی زندگی می کنند، هم اکنون می توانند از خدمات سلامت الکترونیک telehealth برای ویزیت های مطب، غربالگری های بهداشتی پیشگیرانه و خدمات بهداشت روان استفاده کنند.

کاری اولسون، مدیر ارشد نوآوری و فن آوری ارائه دهنده خدمات ارشد زندگی مقدماتی Front Porch ، به ” Housing News ” گفت: “هرگونه گسترش خدمات بهداشت از راه دور، امری بسیار خوب است.به خصوص در این مدت که ما به افراد جهت ماندن در خانه و به ویژه برای محافظت از افراد بالای ۶۵ سال و همچنین افراد پر خطر دیگر احتیاج داریم.”یک لایحه دو حزبی پیشنهادی، قانون کاهش غیرضروری بستری در سالمندان را همراه با توسعه فناوری مراقبت مجازی از راه را تصویب می کند تا شامل تعداد بیشتری از بیماران شود.

۴ این امر باعث صرفه جویی در وسایل و فضای خواب می شود

سلامت الکترونیک Telehealth با نگه داشتن بیماران کم خطر در خانه تقاضا برای تجهیزات و تخت بیمارستان را کاهش داده و به این دلیل است که برخی سیستم های پزشکی تحت فشار قرار نمی گیرند.دکتر نیل پاتل، CIO سازمان فناوری اطلاعات سلامت، در یک میزگرد پرسش و پاسخ خاطرنشان کرد که: “این فناوری همچنین می تواند در یک محیط، ارائه مراقبت کند.” در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت، پزشکان ممکن است از طریق دستگاه های Zoom و iPad به بیماران بستری دسترسی پیدا کنند تا کم تر در معرض آسیب قرار بگیرند. و تنها برای مکالمه از تجهیزات محافظ استفاده نکنند.

یک نظرسنجی اخیر از مخاطبانHealthTechMag توییتر ما نشان دهنده برخی از کاربردهای برتر برای مراقبت های مجازی از راه دور است. اقدامی برای آزادسازی Ajit Pai ، رئیس FCC ، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: در اوایل آوریل ، کمیسیون ارتباطات فدرال یک برنامه ۲۰۰ میلیون دلاری سلامت الکترونیک telehealth را به عنوان بخشی از لایحه پاسخ ۲ تریلیون دلاری ویروس کرونا به تصویب رساند تا به ارائه دهندگان کمک کند تجهیزات پزشکی و دستگاه های پزشکی از راه دور را برای ارائه خدمات بهداشت از راه دور خریداری کنند.

۵. از تخصص هایی مانند قلب و روان پشتیبانی می کند

بیماری همه گیر متخصصان را مجبور به گسترش مراقبت های مجازی از راه دور برای نیازهای حیاتی که شامل مراقبت از قلب و عروق می باشد، کرده است. این کار به عنوان تله-قلب (telecardiology) شناخته می شود، می تواند شامل ویزیت های مجازی در خانه، تمرینات توانبخشی مبتنی بر تلفن های هوشمند و مشاوره های پرستار در کلینیک های ماهواره ای باشد.دکتر اندرو فریمن از بهداشت ملی یهودیان در دنور و یکی از اعضای شورای نوآوری مراقبت های بهداشتی کالج قلب آمریکا ، در مصاحبه با TCTMD ، یک سایت خبری آنلاین تولید شده توسط بنیاد تحقیقات قلب و عروق ، این اتفاق را “یک برکت در لباس مبدل بسیار وحشتناک” خواند.

استرس و اضطراب باعث افزایش چشمگیر مشاوره آنلاین شده است. دون مردخای، روانپزشک و رهبر ملی سازمان برای بهداشت روان و سلامتی، به STAT گفت که کایزر پرماننته مستقر در کالیفرنیا، که نزدیک به ۴۰ بیمارستان را اداره می کند و بیش از ۹۰ درصد ویزیت های بهداشت اعصاب و روان خود را به صورت آنلاین انجام می دهد. وی گفت: ” تطبیق با چنین شرایطی” در حالت عادی سالها به طول می انجامید. “

۶. باعث مراقبت از جمعیت نیازمند می شود

به گفته مجله آمریکایی مراقبت های مدیریت شده، همه گیری این ویروس، نابرابری های نژادی، اقتصادی و جغرافیایی موجود را که می تواند مانع دسترسی به درمان پزشکی باشد، برجسته کرده است. تغییر سریع به سمت استفاده از مراقبت های مجازی از راه دور می تواند دسترسی گروه های حاشیه ای را که با چالش مضاعف منابع محدود و ارتباطات ضعیف روبرو هستند، بهبود بخشد.

دلیل این کار؟ برنامه سلامت الکترونیک telehealth تحت لایحه تصویب شده ویروس کرونا، با کمک به بیماران نیازمند برای به دست آوردن خدمات ارتباطات از راه دور و دستگاه هایی برای دریافت مراقبت های متصل در خانه، از ارائه دهندگان تامین کنندگان خدمات در زمان همه گیری بیماری پشتیبانی می کند. بودا از سیستم های پزشکی Banyan می گوید: “این واقعاً می تواند این جوامع را قادر سازد که بدون مراجعه به یک مرکز مراقبت های اولیه در یک منطقه دیگر، به مراقبت های بهداشتی و درمانی مناسب دست پیدا کنند.”

منبع : سایت healthtechmagazine.net

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

یکپارچه سازی RIS-PACS
مجله مارکوپکس

یکپارچه سازی RIS/PACS

یکپارچه سازی RIS/PACS RIS و PACS هر کدام نقش‌ جداگانه‌ای در اکوسیستم درمان ایفا می کنند، اما یکپارچه سازی این دو سیستم و ترکیب قابلیت

سیستم اطلاعات رادیولوژی
مجله مارکوپکس

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار تصویربرداری از اهمیت بسیاری در خدمات درمانی برخوردار است، و در تشخیص و درمان اکثر موارد پزشکی کمک

مجله مارکوپکس

Hanging Protocol

پروتکل نمایش Hanging چیست؟ پروتکل Hanging در زمینه تصویربرداری پزشکی، به محموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هایی اشاره دارد که نحوه چیدمان نمایش تصاویر پزشکی را

تازه‌های مارکوپکس