به مارکوپکس خوش آمدید

۵ نکته برای انتخاب سیستم پکس PACS ایده آل، از نظر استیو دیتن

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

قبل از انتخاب سیستم پکس PACS، موارد زیر بهتر است بررسی شود چرا که تمام سیستم های PACS که یک کاربر باید در نظر بگیرد از نظر قابلیت مجموعه ابزار تقریبا مشابه هستند. اما باید چند مسئله مهم را بخاطر بسپارید.

۱. سهولت استفاده از سیستم را در نظر بگیرید زیرا در پذیرش محصول جدید تأثیر می‌گذارد.

سیستم پکس انتخاب شده باید شباهت زیادی به وبگردی طبیعی داشته باشد. قابلیت جستجوی ساده، راه اندازی برنامه با یک کلیک و قابلیت جستجو در اینترنت. این‌ها همه مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. نحوه استفاده از آن باید برای کاربر آشنا و راحت باشد.

۲. نصب آسان را فراموش نکنید!

نصب یک نرم افزار برای مشتری تابع توالی خاصی است. مشتری باید قادر به نصب آن، بدون نیاز به گذرواژه و یا نرم افزار دانگل باشد. مجوزها باید توسط سرور تأیید شوند. نیازها متغیر هستند، بنابراین کاربران نباید مجبور باشند در مورد زمان استفاده از سیستم با سرپرست PACS هماهنگ کنند.

۳. زمان آن فرا رسیده است که PACS ها چیزی بیش از مشاهده تصاویر را در بر بگیرند.

بیشتر سیستم های پکس ابزارهای مشابهی را ارائه می‌دهد، بنابراین زمان آن فرا رسیده است که سیستم‌ها چیزی بیش از مشاهده تصاویر را در بر بگیرند. ویژگی‌هایی از جمله گزارش ‌نویسی به صورت صوتی و متنی و پیوست فایل که روند کار را بهبود می‌بخشد و باعث صرفه‌جویی در وقت رادیولوژیست‌ها می‌شود. رادیولوژیست‌ها برای نوشتن گزارش از روی عکس‌ها، تأیید گزارش‌ها و جستجوی گزارش‌های قبلی، مجبور نیستند بین برنامه‌های مختلف جا به جا شوند.

۴. هنگام خرید سیستم پکس باید قابلیت مشاهده تصاویر از راه دور نیز در نظر گرفته شود.

سیستم پکس خریداری شده باید چیزی بیش از دسترسی ساده به تصاویر از راه دور را ممکن کند. پکس ها باید گزینه هایی را برای بهبود سرعت دریافت تصاویر در اختیار رادیولوژیست قرار دهند. پکس‌ها باید به کاربران امکان دهند از هر رایانه شخصی وارد سیستم شده و آن را به یک گیرنده میانبر امن PACS تبدیل کنند. با یک کلیک ساده، همه تصاویر و گزارشات جدید بلافاصله به کامپیوتر رادیولوژیست منتقل می شوند.

۵. سیستم های پکس باید ازمولفه‌های پیشرو در صنعت استفاده کنند. 

ترندهای قبلی که برای استفاده از سیستم‌ عامل‌های اختصاصی مانند لینوکس و یونیکس از آنها استفاده می‌شد طوری طراحی شده بودند که استفاده و پشتیبانی از آنها هزینه‌بر بوده است. PACS باید بر روی سیستم عامل‌هایی که پیشرفته ترند، بر روی همه Device ها اجرا شوند.

برای بررسی نظر ریک پریمو، مدیر بازاریابی در شرکت Siemens ، برای انتخاب سیستم پکس ایده آل به این لینک رجوع کنید.

منبع: itnonline

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

یکپارچه سازی RIS-PACS
مجله مارکوپکس

یکپارچه سازی RIS/PACS

یکپارچه سازی RIS/PACS RIS و PACS هر کدام نقش‌ جداگانه‌ای در اکوسیستم درمان ایفا می کنند، اما یکپارچه سازی این دو سیستم و ترکیب قابلیت

سیستم اطلاعات رادیولوژی
مجله مارکوپکس

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار تصویربرداری از اهمیت بسیاری در خدمات درمانی برخوردار است، و در تشخیص و درمان اکثر موارد پزشکی کمک

مجله مارکوپکس

Hanging Protocol

پروتکل نمایش Hanging چیست؟ پروتکل Hanging در زمینه تصویربرداری پزشکی، به محموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هایی اشاره دارد که نحوه چیدمان نمایش تصاویر پزشکی را

تازه‌های مارکوپکس

به دنبال مطلب خاصی هستید؟