به مارکوپکس خوش آمدید

برای انتخاب مرکز تصویربرداری به چه نکاتی توجه می‌کنین؟

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مرکز تصویربرداری که انتخاب می‌کنید باید این اطمینان را در شما حاصل کند که بهترین مراقبت‌های ممکن را در آنجا دریافت می‌کنید.

 در اینجا به ۸ نکته که باید در هنگام انتخاب مرکز تصویربرداری به آن دقت کنید، اشاره شده است.

۱. میزان دسترسی به فناوری پیشرفته

یکی از مهمترین قسمت‌های انتخاب مرکز تصویربرداری، انتخاب مرکز با بهترین فناوریِ ممکن است. دستگاه MRI آن مرکز چگونه است؟ چقدر با تکنولوژی روز مطابقت دارد؟  آیا آن‌ها می‌توانند ماموگرافی را به صورت سه بعدی بررسی کنند؟  همه اینها سوالاتی است که می‌توانید هنگام انتخاب مرکز تصویربرداری در نظر داشته باشید، زیرا کیفیت دستگاه، موجب افزایش کیفیت در تصویربرداری و در نتیجه افزایش دقت پزشک معالج در تشخیص می‌شود.

۲. بررسی میزان رعایت استانداردهای ایمنی

در انتخاب یک مرکز تصویربرداری، ایمنی یک فاکتور پر اهمیت است. هنگام انجام سی‌تی‌اسکن و سایر روش‌های تصویربرداری، یک مرکز تصویربرداری باید تابش کمتری داشته باشد. در کنار این، ایمنی دستگاه‌ها و نحوه  کار کردن با آن‌ها نیز باید رعایت شود.

۳. میزان تبحر پزشکان آن مرکز

هنگام انتخاب مرکز مناسب، میزان تبحر پزشکانی که در مرکز فعالیت می‌کنند، ضروری است. شما می‌خواهید پزشکانی داشته باشید که دقیقاً بدانند هنگام انجام تصویربرداری چه کار می‌کنند، پزشکانی که دقیقاً در مورد روش تصویربرداری مورد نیاز شما آموزش دیده باشند.

۴. دسترسی راحت به آن مرکز تصویربرداری

همچنین لازم است مرکزی را انتخاب کنید که به طور خاص برای شما مناسب باشد. برای انجام تصویربرداری لازم نیست مدت زیادی صرف کنید تا به آن مرکز برسید. مکانی نزدیک به محل سکونت خود پیدا کنید. برای دریافت کمکی که لازم دارید، مجبور نیستید ساعت‌ها از محل زندگی خود دور شوید.

۵. کارکنان خوب و باحوصله

بله، ما قبلاً در مورد پزشکان صحبت کردیم، اما اینجا، در مورد سایر کارکنان مرکز تصویربرداری صحبت می‌کنیم. مسئول پذیرش، هماهنگ‌کننده بیمار یا پرستاری که در آن مرکز تصویربرداری کار می‌کند. شما افرادی باحوصله و دقیق می‌خواهید و اینکه باید اطمینان حاصل کنید که وقت شما در آن مرکز به بهترین صورت ممکن می‌گذرد.

۶. مقرون به صرفه بودن

این مورد احتمالاً یکی از مهمترین فاکتورهای مورد توجه بیشتر بیماران است. منطقی بودن هزینه تصویربرداری، از آیتم‌هایی است که اکثر بیماران به آن توجه می‌کنند و هزینه‌ها باید به صورتی باشد که بیماران به راحتی از عهده پرداخت آن برآیند.

۷. توصیه و نظر مثبت دیگران 

به جایی بروید که یکی از دوستان شما توصیه کرده است و تجربه خوبی را از آن مرکز داشته است. همچنین، برای دیدن نظرات افرادی که نمی‌شناسید، وب‌سایت‌های نظرسنجی یا وب سایت مرکز را بررسی کنید. در نظر بگیرید که دیگران چه تجربه‎‌ای در آن مرکز داشته‌اند، و ببینید آیا با آنچه شما نیاز دارید همسو است یا خیر.

۸. برنامه زمان‌بندی آن مرکز 

مرکزی را پیدا کنید که برنامه‌ریزی با آن آسان باشد. تلاش برای گرفتن مرخصی از کار یا زمان‌های نامناسب برای انجام تصویربرداری، دغدغه بسیاری از بیماران است. مرکزی که با برنامه زمانی شما هم‌خوانی دارد، ارزش جستجو کردن را دارد.

این نکات ساده می‌تواند به شما کمک کند بهترین تصمیم را بگیرید که کدام مرکز تصویربرداری را انتخاب کنید.

منبع: clovisopenmri

 

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

یکپارچه سازی RIS-PACS
مجله مارکوپکس

یکپارچه سازی RIS/PACS

یکپارچه سازی RIS/PACS RIS و PACS هر کدام نقش‌ جداگانه‌ای در اکوسیستم درمان ایفا می کنند، اما یکپارچه سازی این دو سیستم و ترکیب قابلیت

سیستم اطلاعات رادیولوژی
مجله مارکوپکس

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار تصویربرداری از اهمیت بسیاری در خدمات درمانی برخوردار است، و در تشخیص و درمان اکثر موارد پزشکی کمک

مجله مارکوپکس

Hanging Protocol

پروتکل نمایش Hanging چیست؟ پروتکل Hanging در زمینه تصویربرداری پزشکی، به محموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هایی اشاره دارد که نحوه چیدمان نمایش تصاویر پزشکی را

تازه‌های مارکوپکس

به دنبال مطلب خاصی هستید؟