به مارکوپکس خوش آمدید

۵ تکنولوژی روز پزشکی که دنیای پرستاری را متحول می کند

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

به عنوان ابزارهایی بسیار بصری و اغلب قابل حمل، این فناوری ها در حال تغییر شکل تجربه ارائه مراقبت برای پرستاران و بیماران آنها هستند.

یادداشت سردبیر: این مجموعه مطالب که در داشبورد Insider شما نمایش داده می شود، طی هفته های آینده برای ارائه مشاوره در مورد همکاری رانندگی بین تیم های IT و کارکنان بالینی ارائه می شود. مقالات مرتبط بررسی می کنند که چرا پرستاران باید در فرآیند تصمیم گیری برای خرید تجهیزات جدید شرکت کنند و چطور این رابطه را به عنوان بخشی از استراتژی فناوری اطلاعات خود بپذیرید.

فناوری با کارآیی بیشتر و آگاهی بهتر پرستاران برای ارائه مراقبت های قوی از بیمار، زمینه های پرستاری را از بسیاری جهات افزایش می دهد. این دستگاه ها و برنامه ها از واحدهای موبایل دستی و پوشیدنی گرفته تا مراکز فرماندهی مجهز به نرم افزار، به پرستاران دیدگاه های مهمی ارائه می دهند که دسترسی به آنها آسان است و با سایر پزشکان به اشتراک گذاشته می شوند.

سو مورفی، مدیر ارشد تجربه و نوآوری در دانشگاه پزشکی شیکاگو، به HealthTech می گوید: “فناوری می تواند اطلاعات را به طور مداوم در مراقبت ها ساده کرده و ارتباط انسانی پرستاران را گسترش دهد.”ما هرگز نمی خواهیم فناوری این تعاملات را تصاحب کند، بلکه میخواهیم شیوه بیان آن را بهبود بخشد.” در حقیقت، یک نظرسنجی اخیر LinkedIn در مورد بیش از ۶۰۰ پرستار نشان داد که ۸۲ درصد معتقدند فناوری جدید با کمک به بهبود فرایندهای انسانی و کاهش اشتباهات انسانی، بر مراقبت از بیمار تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

در اینجا پنج عصره که شاهد توسعه مداوم بوده است، عبارت است از :

۱. دستگاه های “همه-در-یک-موبایل” جریان کار را ساده کرده و در وقت صرفه جویی می کنند

با این فناوری، تنها یک ابزار قابل حمل که برای برقراری ارتباط، به دست آوردن اطلاعات بیمار و پیگیری مراقبت از بیمار استفاده می شود و نیاز به بازگشت مداوم به ایستگاه های پرستاری را کاهش می دهد. با دسترسی فوری به اطلاعات بیمار، اسکنر بارکد داخلی و قابلیت دریافت هشدار، امکان تمرکز بیشتر بر مراقبت های روزمره از بیمار فراهم می شود.

مورفی می گوید: “پرستاران می توانند به جای اینکه ۱۷ مورد مختلف را چک کنند، وقت بیشتری را صرف چیزهای مهم کنند.”

در مراکز پزشکی ترومن در کانزاس سیتی، پرستاران ازفناوری Zebra Technologies TC51-HC که ترکیبی از رایانه همراه، تلفن و اسکنر بارکد است، استفاده می کنند. این دستگاه ها به پرستاران مزایای بسیاری از جمله توانایی ارسال پیام، دریافت هشدار و انتقال تصاویر به طور مستقیم به پرونده سلامت بیمار یا مراقب دیگری می دهند.

۲. پوشیدنی ها، از مراقبت های بالینی و پایش بیمار از راه دور پشتیبانی می کنند

پوشیدنی ها هم برای پرستاران و هم برای بیمارانشان مزایای زیادی دارند. دستگاه های کوچک و مجهز به Wi-Fi مانند ساعت های هوشمند و مانیتورها هم اکنون می توانند داده های بهداشت شخصی مانند سطح گلوکز، فشار خون، موقعیت بدن و فعالیت بدنی را ردیابی و انتقال دهند تا پرستاران بتوانند بیماران را تحت نظر بگیرند – خواه در خانه یا بیمارستان باشند.

انجام این کار می تواند باعث بهبود مراقبت، صرفه جویی در وقت، جلوگیری از خطاهای پزشکی و به حداقل رساندن احتمال بروز عوارض جانبی شود. لیندسی کفمن، سردبیر ارشد پرستار بالینی برا Wolters Kluwer ، در مجله Nursing2020 Critical Care می نویسد:”پوشیدنی ها” مزایای بی شماری از جمله آزاد کردن وقت برای ارائه مراقبت از بیمار را با اهداف والاتر فراهم می کنند.”

پوشیدنی ها به بیماران کمک می کنند تا در مراقبت از آنها نقش فعالی داشته باشند و در زمان واقعی، تأثیرات رفتارهایشان را درک کنند. به همین ترتیب، طبق Nurse Practitioners، داده ها و تجزیه و تحلیل های خودکار تولید شده به تیم های پرستاری کمک می کند تا سریعتر مداخله کنند.این مسئله، به ویژه از آنجا که تیم های مراقبت های بهداشتی ترشح بیماران COVID-19 را به عنوان علائم بروز مشکل احتمالی در طی زمان بهبودی تحت نظر می گیرند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

۳. سیستم عامل های Telehealth ارتباطات ایمن را از هرجای دیگر فعال میکند

راه حل های Telehealth به پرستاران این امکان را می دهد تا دسترسی و مراقبت از بیماران با دقت کم را افزایش دهند بدون اینکه کسی در معرض COVID-19 باشد. همچنین به موارد بحرانی کمک می کند: طبق MIT Technology Review ، بسیاری از بیمارستان ها برنامه های tele-ICU را در طی همه گیری بررسی کرده اند. دوربین های با کیفیت بالا، دور سنجی و یک تیم چند رشته ای از متخصصیت به پرستاران امکان نظارت از راه دور بر روی بیماران ICU را می دهند، صرف نظر از اینکه در کجا قرار دارند.

به گفته mHealthIntelligence، پرستاری و توانبخشی ماهر Falls Village در Cuyahoga Falls ، اوهایو ، از برنامه های بهداشتی و درمانی برای کاهش نرخ بستری مجدد در بیمارستان استفاده کرده است. پیش از این، پرستاران مجبور بودند با دیدن یک بیمار با وضعیت وخیم، با پزشک خارج از خدمت تماس گرفته و منتظر بمانند تا او پاسخ دهند. سیستم جدید telehealth می تواند در کمتر از یک ساعت به پزشک دسترسی پیدا کند.

نیک گلیچ، مدیر دهکده فالز می گوید: “پرستاران از این واقعیت که دسترسی ویژه به پزشک را ساعات خارج از قراهم شده است، بسیار سپاس گزارند.” علاوه بر این، “این مهارت ارزیابی آنها را افزایش می دهد. آنها می دانند که به دنبال چه چیزی بهتر باید جستجو کنند. این اعتماد به نفس آنها را افزایش داده است.

۴. ایستگاه های کاری موبایل، مراقبت های بی نظیر بیشتری را ارائه می دهند

در حالی که مدت هاست که پرستاران از چرخ و مانیتورهای قابل حمل استفاده می کنند، این دستگاه ها در حال کوچکتر شدن، هوشمند سازی با توانایی بالاتری هستند. این دستگاه ها تجهیزات، داروها و سوابق بهداشتی را برای دسترسی پرستاران در کنار بالین بیمار جمع می کنند.برای اطلاعات در باره فناوری های روز تصویربرداری پزشکی کلیک کنید.

بر اساس مطالعه موردی در سال ۲۰۱۹ در ژورنال مهندسی بالینی، گاری های جدید سبک، اقتصادی و به راحتی قابل کنترل هستند. “پرستاران که قبلاً بیش از حد وسایل را با خود حمل میکردند، به دنبال راه هایی برای کاهش این مراحل در کار هستند نه اضافه کردن بار به آنها. هنگامی که آنها می توانند مراقبت های یکپارچه را انجام دهند، براحتی در کنار بالین بیمار تعامل می کنند، این باعث بهبود محیط بیمارستان می شود.”

۵. مراکز فرماندهی بینش دقیق و عملی ارائه می دهند

مراکز فرماندهی مجهز به نرم افزار، به روزرسانی های بی درنگ را ارائه می دهند، تجربیات بیمار را بهبود می بخشند و به پرستاران کمک می کنند تا از برنامه ها، نیازهای بیمار و در دسترس بودن اتاق ها آگاه باشند. به گزارشAdventHealth، در فلوریدا از یک مرکز فرماندهی جدید برای هماهنگی مراقبت در بین بخش ها استفاده می شود. داشبوردهای ساخته شده به صورت سفارشی به برنامه ریزی و غربالگری کمک می کنند و پرستاران را قادر می سازند تا اولویت مراقبت ها را در دست داشته و بیماران وخیم را ابتدا درمان کنند.

در دانشگاه شیکاگو، مراکز فرماندهی در تصمیم گیری بهتر درباره مراقبت از بیمار به پرستاران کمک کرده است. مورفی می گوید: “همه اطلاعات در یک مکان است بنابراین ما می توانیم تصمیم بگیریم بدون اینکه مجبور شویم به مکان های مختلف برویم. ما از آن برای کارکنان، برنامه ریزی، ترخیص، برنامه مراقبت و مراقبت های پس از درمان استفاده می کنیم.”
منبع : سایت healthtechmagazine.net

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

یکپارچه سازی RIS-PACS
مجله مارکوپکس

یکپارچه سازی RIS/PACS

یکپارچه سازی RIS/PACS RIS و PACS هر کدام نقش‌ جداگانه‌ای در اکوسیستم درمان ایفا می کنند، اما یکپارچه سازی این دو سیستم و ترکیب قابلیت

سیستم اطلاعات رادیولوژی
مجله مارکوپکس

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار تصویربرداری از اهمیت بسیاری در خدمات درمانی برخوردار است، و در تشخیص و درمان اکثر موارد پزشکی کمک

مجله مارکوپکس

Hanging Protocol

پروتکل نمایش Hanging چیست؟ پروتکل Hanging در زمینه تصویربرداری پزشکی، به محموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هایی اشاره دارد که نحوه چیدمان نمایش تصاویر پزشکی را

تازه‌های مارکوپکس

به دنبال مطلب خاصی هستید؟