به مارکوپکس خوش آمدید

علائم سرطان سینه چیست؟

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

درد سینه می تواند نشانه ای از سرطان سینه باشد. اگر علائمی دارید که شما را نگران می کند، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. افراد مختلف علائم متفاوتی از سرطان سینه را نشان می دهند. بعضی از افراد به هیچ وجه علائم و نشانه ای ندارند.

برخی از علائم هشدار دهنده سرطان سینه عبارتند از:

• ایجاد توده جدید در سینه یا زیر بغل
• ضخیم شدن یا تورم بخشی از سینه
• حساس یا کمرنگ شدن پوست سینه
• قرمزی پوست یا پوسته ریزی در ناحیه سینه یا نوک سینه
• کشیدگی نوک سینه یا درد در ناحیه سینه
• هرگونه ترشح مانند خون از نوک سینه به غیر از شیر مادر
• هرگونه تغییر در اندازه یا شکل سینه
• درد در هر قسمت از سینه
به خاطر داشته باشید که این علائم می تواند به دلیل بیماری های دیگری به جز سرطان نیز اتفاق بیفتند.
اگر علائم یا نشانه ای دارید که باعث نگرانی شما شده است، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

ویژگی های سینه طبیعی چیست؟

برای اینکه بدانید علائم سرطان سینه چیست در ابتدا باید در مورد ویژگی های سینه نرمال آگاهی داشته باشید. اما در واقع هیچ معیار مشخصی برای سینه معمولی تعریف نشده است زیرا آنچه که برای شما طبیعی است ممکن است برای فرد دیگری طبیعی به نظر نرسد. بیشتر زنان می گویند که در سینه هایشان احساس برآمدگی یا ناهمواری می کنند. این مشکلات می تواند تحت تأثیر پریود شدن، فرزند دار شدن، کاهش یا افزایش وزن و مصرف برخی داروهای خاص باشد. سینه ها نیز با افزایش سن تغییر میکنند. اگر علاقه مندید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه علائم سرطان سینه چیست و در باره تغییرات و بیماری های سینه به دست بیاورید، مقاله های موجود در وب سایت موسسه ملی سرطان را مطالعه کنید.

علائم سرطان سینه
علائم سرطان سینه

مهمترین علائم سرطان پستان چیست؟

ایجاد توده در سینه یکی از مهمترین علائم ابتلا به سرطان است. بسیاری از بیماریها از جمله سرطان می تواند باعث ایجاد توده هایی در سینه شود. اما بیشتر توده های سینه ناشی از سایر بیماری به جز سرطان است. به همین دلیل فقط معاینات دقیق پزشکی مشخص می کند که آیا توده در سینه شما نشانه سرطان است یا نه. دو علت عمده برای ایجاد توده های سینه شامل بیماری فیبروکیستیک سینه و کیست است. بیماری فیبروکیستیک باعث ایجاد تغییرات غیر سرطانی در سینه می شود که می تواند شامل تشکیل توده، درد و زخم باشد. کیست ها نیز کیسه های پر از مایعات هستند که ممکن است در بافت سینه ایجاد شوند.

منبع:
https://www.cdc.gov/cancer/breast/basic_info/symptoms.htm

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

مجله مارکوپکس

دیویژن(نسخه ۱۴.۴۰.۰)

نرم افزار  دیویژن برای طیف گسترده‌ای از کاربران و متخصصین طراحی شده تا همه‌ی نیاز‌های مختلف را به بهترین شکل ،سهولت و امنیت بالا تامین

Machine Learning Technologies for Medical Diagnostics
فناوری اطلاعات و تصویربرداری پزشکی

مزایا و چالش‌های فناوری‌های یادگیری ماشین (Machine Learning) برای تشخیص در پزشکی

هر سال، اشتباهات تشخیص پزشکی بر سلامت میلیون‌ها انسان تأثیر می‌گذارد و میلیاردها دلار هزینه دارد. فناوری‌های یادگیری ماشینی می‌توانند به شناسایی الگوهای پنهان یا

تازه‌های مارکوپکس

به دنبال مطلب خاصی هستید؟