به مارکوپکس خوش آمدید

۵ نکته برای انتخاب سامانه پکس PACS ایده آل، از نظر اولف اندرسون، مدیر توسعه بازار در Carestream Health

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

انتخاب یک سامانه پکس، سامانه آرشیو و انتقال تصاویر پزشکی ایده آل برای پزشکان رادیولوژیست یا مراکز تصویربرداری پزشکی، ممکن است یک رویا باشد. یک پزشک رادیولوژیست بیشتر می‌خواهد تمرکز و زمان خود را معطوف به خدمت رسانی به بیماران نماید تا کمترین هزینه را برای مرکز درمانی و بیمار در بر داشته باشد. در نظر گرفتن برخی موارد باعث می‌شود تا فرآیند خدمات به بیماران با کارایی بالاتری انجام شود.

۱. یکپارچه سازی

یکپارچه سازی یک قابلیت کلیدی است. انتخاب سامانه پکسی PACS  که یکپارچه سازی آسان با RIS موجود و سایر سیستم‌های مدیریت اطلاعات را ارائه دهد، برای دستیابی به روندکارکارآمد و کاهش نیاز به وارد کردن دستی اطلاعات، حیاتی است.

۲. داشتن بستری پویا و مبتنی بر وب

بستری پویا و مبتنی بر وب بسیار مهم است. مراکز تصویربرداری به یک بخش اینترنتی کاملاً فعال و برجسته نیاز دارند که دسترسی سریع و راحت به گزارشاتِ رادیولوژی و مطالعه تصاویر را امکان پذیر کند. توانایی فراهم سازی فناوری ارائه اطلاعات رادیولوژی به صورت پویا علاوه بر صرفه جویی در وقت، به پزشکان و متخصصان بالینی در مکان‌های دورافتاده نیز بسیار کمک می‌کند.

۳. ارائه ابزارهایِ تشخیصیِ حرفه‌ای برای رادیولوژیست‌های دورکار

 از آنجا که انتظار می‌رود کمبود رادیولوژیست درمراکز درمانی ادامه یابد، بدیهی‌ است مراکز تصویربرداری باید از پکسی استفاده کنند که عملکرد کامل، برای رادیولوژیست‌ها در مکان‌های غیر از مرکز درمانی فراهم کند.  این ویژگی، مراکز تصویربرداری را به انعطاف‌پذیریِ استفاده از رادیولوژیست دورکار، مجهز می‌کند و حتی رادیولوژیست‌های خارج از مرکز می‌توانند از ابزارهای تشخیصی حرفه‌ای برای ارائه گزارش تشخیصی دقیق‌تر بهره‌مند شوند.

۴. طراحی فرآیند کاریِ بهینه

طراحی فرآیند کاری، می تواند به اندازه اجرای فناوری دیجیتال مهم باشد. بسیاری از بیمارستانها و مراکز تصویربرداری که PACS را نصب کردهاند، به دستاوردهای پیش بینی شده بهرهوری نرسیده اند. سامانه پکس باید یک روش بهینه سازی و طراحی مجدد فرآیند کاری را که روند مدیریت تصویر را ساده میکند و استفاده مداوم از فرآیندهای ناکارآمد مبتنی بر کاغذ را در گردش کار دیجیتال جدید از بین می برد، ارائه دهد.

۵. یکپارچگی با تمام سامانه‌هایِ بیمارستانی

سامانه پکس باید با دیگر سامانه‌های بیمارستانی مانند HIS و RIS قابل یکپارچگی باشد و یک فرآیند دیجیتالی کامل را شامل شود. مانند:
برنامه‌ریزی و ثبت معاینات، تشخیص با ابزارهای پیشرفته تشخیصی، نوشتن گزارش از روی تصاویر به صورت دیجیتال، رونویسی، مشاهده گزارش‌های رادیولوژی و تصاویر کلیدی مبتنی بر وب، پردازش درخواست‌ها و ارسال نتایج. این خدمات هم نامحدود است و هم مقرون به صرفه.

منبع: itnonline

 

 

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

مجله مارکوپکس

دیویژن(نسخه ۱۴)

برنامه دیویژن برای طیف گسترده‌ای از کاربران و متخصصین طراحی شده تا همه‌ی نیاز‌های مختلف را به بهترین شکل ،سهولت و امنیت بالا تامین کند.

فناوری اطلاعات و تصویربرداری پزشکی

ایجاد شبکه داده‌های بهداشتی فدرال

جای خالی شبکه‌های فدرال این روزها بسیار قابل لمس است، زیرا دسترسی به داده‌های بهداشتی جهت برنامه‌ریزی برای سلامت جمعیت، تحقیقات پایه و استفاده از

FHDN
تصویربرداری پزشکی

شبکه‌ داد‌ه‌‌های سلامت فدرال (FHDN)

چالش‌، نیاز و فرصت‌ها در شبکه‌ داد‌ه‌های سلامت فدرال (FHDN) با توجه به چالش‌های اشتراک‌گذاری داده‌های حساس سلامت، شبکه‌ داده‌های سلامت فدرال (FHDN) به‌ عنوان

تازه‌های مارکوپکس