به مارکوپکس خوش آمدید

۵ نکته برای انتخاب سامانه پکس PACS ایده آل، از نظر اولف اندرسون، مدیر توسعه بازار در Carestream Health

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

انتخاب یک سامانه پکس، سامانه آرشیو و انتقال تصاویر پزشکی ایده آل برای پزشکان رادیولوژیست یا مراکز تصویربرداری پزشکی، ممکن است یک رویا باشد. یک پزشک رادیولوژیست بیشتر می‌خواهد تمرکز و زمان خود را معطوف به خدمت رسانی به بیماران نماید تا کمترین هزینه را برای مرکز درمانی و بیمار در بر داشته باشد. در نظر گرفتن برخی موارد باعث می‌شود تا فرآیند خدمات به بیماران با کارایی بالاتری انجام شود.

۱. یکپارچه سازی

یکپارچه سازی یک قابلیت کلیدی است. انتخاب سامانه پکسی PACS  که یکپارچه سازی آسان با RIS موجود و سایر سیستم‌های مدیریت اطلاعات را ارائه دهد، برای دستیابی به روندکارکارآمد و کاهش نیاز به وارد کردن دستی اطلاعات، حیاتی است.

۲. داشتن بستری پویا و مبتنی بر وب

بستری پویا و مبتنی بر وب بسیار مهم است. مراکز تصویربرداری به یک بخش اینترنتی کاملاً فعال و برجسته نیاز دارند که دسترسی سریع و راحت به گزارشاتِ رادیولوژی و مطالعه تصاویر را امکان پذیر کند. توانایی فراهم سازی فناوری ارائه اطلاعات رادیولوژی به صورت پویا علاوه بر صرفه جویی در وقت، به پزشکان و متخصصان بالینی در مکان‌های دورافتاده نیز بسیار کمک می‌کند.

۳. ارائه ابزارهایِ تشخیصیِ حرفه‌ای برای رادیولوژیست‌های دورکار

 از آنجا که انتظار می‌رود کمبود رادیولوژیست درمراکز درمانی ادامه یابد، بدیهی‌ است مراکز تصویربرداری باید از پکسی استفاده کنند که عملکرد کامل، برای رادیولوژیست‌ها در مکان‌های غیر از مرکز درمانی فراهم کند.  این ویژگی، مراکز تصویربرداری را به انعطاف‌پذیریِ استفاده از رادیولوژیست دورکار، مجهز می‌کند و حتی رادیولوژیست‌های خارج از مرکز می‌توانند از ابزارهای تشخیصی حرفه‌ای برای ارائه گزارش تشخیصی دقیق‌تر بهره‌مند شوند.

۴. طراحی فرآیند کاریِ بهینه

طراحی فرآیند کاری، می تواند به اندازه اجرای فناوری دیجیتال مهم باشد. بسیاری از بیمارستانها و مراکز تصویربرداری که PACS را نصب کردهاند، به دستاوردهای پیش بینی شده بهرهوری نرسیده اند. سامانه پکس باید یک روش بهینه سازی و طراحی مجدد فرآیند کاری را که روند مدیریت تصویر را ساده میکند و استفاده مداوم از فرآیندهای ناکارآمد مبتنی بر کاغذ را در گردش کار دیجیتال جدید از بین می برد، ارائه دهد.

۵. یکپارچگی با تمام سامانه‌هایِ بیمارستانی

سامانه پکس باید با دیگر سامانه‌های بیمارستانی مانند HIS و RIS قابل یکپارچگی باشد و یک فرآیند دیجیتالی کامل را شامل شود. مانند:
برنامه‌ریزی و ثبت معاینات، تشخیص با ابزارهای پیشرفته تشخیصی، نوشتن گزارش از روی تصاویر به صورت دیجیتال، رونویسی، مشاهده گزارش‌های رادیولوژی و تصاویر کلیدی مبتنی بر وب، پردازش درخواست‌ها و ارسال نتایج. این خدمات هم نامحدود است و هم مقرون به صرفه.

منبع: itnonline

 

 

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

یکپارچه سازی RIS-PACS
مجله مارکوپکس

یکپارچه سازی RIS/PACS

یکپارچه سازی RIS/PACS RIS و PACS هر کدام نقش‌ جداگانه‌ای در اکوسیستم درمان ایفا می کنند، اما یکپارچه سازی این دو سیستم و ترکیب قابلیت

سیستم اطلاعات رادیولوژی
مجله مارکوپکس

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار تصویربرداری از اهمیت بسیاری در خدمات درمانی برخوردار است، و در تشخیص و درمان اکثر موارد پزشکی کمک

مجله مارکوپکس

Hanging Protocol

پروتکل نمایش Hanging چیست؟ پروتکل Hanging در زمینه تصویربرداری پزشکی، به محموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هایی اشاره دارد که نحوه چیدمان نمایش تصاویر پزشکی را

تازه‌های مارکوپکس

به دنبال مطلب خاصی هستید؟