به مارکوپکس خوش آمدید

چرا تله ‌رادیولوژی مورد استقبال پزشکان رادیولوژیست است؟

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تله ‌رادیولوژی امروزه بسیار مورد استقبال پزشکان رادیولوژیست قرار گرفته است و تاثیرات چشم‌گیری در روند کار آنها به خصوص در دوران کرونا داشته است. از آنها سوال شد که در مورد تله ‌رادیولوژی چه چیزی را بیشتر دوست دارند. در ادامه با هم نظر ۵ پزشکِ رادیولوژیست در مورد تله ‌رادیولوژی را بررسی ‌می‌کنیم.

۱. تله ‌رادیولوژی باعث صرفه‌جویی در وقتِ من می‌شود.

بررسی و ثبت گزارش، راحت‌تر است زیرا من این کار را در هر زمان و هر مکان انجام می دهم. من این آرزو را دارم که حتی وقتی در کنار دریا هستم بتوانم آزمایه‌ها را بررسی کنم.

۲. تله رادیولوژی باعث می‌شود احساس امنیت کنم.

احساس امنیت می‌کنم و کمتر در معرض ابتلا به COVID-19 قرار گرفته‌ام. به راستی که این فناوری آسایش، راحتی و  تسهیل امور تشخیص را به ارمغان آورده است.

۳. به کمک تله ‌رادیولوژی اکنون می‌توانم با مراکز بیشتری همکاری کنم.

با وجود همه گیریِ ویروس کرونا، بیماران این ترس را دارند که برای انجام معاینات و مشاوره‌ها به بیمارستان‌ها مراجعه کنند و این امر باعث کم شدن تعداد آزمایه‌ها شده است. به کمک تله ‌رادیولوژی اکنون می‌توانم با مراکز بیشتری همکاری کنم و تعداد آزمایه‌های بیشتری را بررسی کنم.

۴. نکته قابل توجه در مورد تله ‌رادیولوژی این است که باعث می‌شود زمان بیشتری را در کنارعزیزانم سپری کنم.

من به عنوان یک مادر تمام وقت و یک پزشک رادیولوژیست، اکنون بیش از هر زمان دیگری در خانه مشغول بوده‌ام. شوهر من اکنون از خانه کار می‌کند و فرزند من در کلاس‌های آنلاین شرکت می‌کند. با تله ‌رادیولوژی می‌توانم کار خود را انجام دهم و از خانه مراقبت کنم بدون اینکه وقت را هدر دهم. کار از راه دور همچنین به من فرصت بیشتری داد تا با خانواده‌ام ارتباط برقرار کنم، خواه این ورزش با هم باشد یا تماشای دسته جمعی یک مجموعه تلویزیونی جذاب.

۵. تله ‌رادیولوژی به من این امکان را می‌دهد حتی از مناطق دور دست به بیماران دسترسی پیدا کنم.

دیگر مجبور نیستم در محل کار حضور داشته باشم. به کمک تله رادیولوژی می‌توانم حتی از مناطق دور دست به بیماران دسترسی پیدا کنم و فرآیند تشخیص را با آسودگی خاطر انجام دهم.

آینده برای تله‌ رادیولوژی امیدوارکننده به نظر می‌رسد. COVID-19 بیشتر موسسات را مجبور به شروع یا سرعت بخشیدن به تحول دیجیتالی کرده است. اکنون اصطلاحاتی مانند پزشکی از راه دور و تله‌رادیولوژی را بیشتر می‌شنویم. با این فشار و مزایایی که دیده‌ایم، بهترین زمان برای یادگیری و سرمایه گذاری منابع در تله‌رادیولوژی ممکن است هم اکنون باشد.

منبع: lifetrackmed

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

یکپارچه سازی RIS-PACS
مجله مارکوپکس

یکپارچه سازی RIS/PACS

یکپارچه سازی RIS/PACS RIS و PACS هر کدام نقش‌ جداگانه‌ای در اکوسیستم درمان ایفا می کنند، اما یکپارچه سازی این دو سیستم و ترکیب قابلیت

سیستم اطلاعات رادیولوژی
مجله مارکوپکس

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار تصویربرداری از اهمیت بسیاری در خدمات درمانی برخوردار است، و در تشخیص و درمان اکثر موارد پزشکی کمک

مجله مارکوپکس

Hanging Protocol

پروتکل نمایش Hanging چیست؟ پروتکل Hanging در زمینه تصویربرداری پزشکی، به محموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هایی اشاره دارد که نحوه چیدمان نمایش تصاویر پزشکی را

تازه‌های مارکوپکس

به دنبال مطلب خاصی هستید؟