به مارکوپکس خوش آمدید

تصویربرداری پزشکی در فضای ابری

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تصویربرداری پزشکی در فضای ابری، مفاهیم فنی مختلفی مانند اینترنت، پردازش ابری، داده های بزرگ، اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی، شبکه های اجتماعی، همکاری پزشکی و خدمات پزشکی از راه  دور را  ادغام می کند.

از پردازش ابری و فناوری های اینترنتی برای بدست آوردن داده های تصاویر پزشکی در زمان حال، ارتقا همکاری بین موسسات پزشکی و به اشتراک گذاشتن داده های معاینات تصویربرداری پزشکی و پشتیبانی از سلامت بیماران استفاده می شود.

با توزیع و اشتراک گذاری معقول منابعِ پزشکی در مناطق مختلف، تشخیص و درمان در بیمارستان‌های مختلف و کمک گرفتن از افراد و مراکز حرفه ای می‌تواند بیشتر شود.

مزایای تصویربرداری پزشکی در فضای ابری

  • تصویربرداری پزشکی در بستر ابری، باعث بهتر شدن و ارتقا صنعت پزشکی می شود.
  • برنامه های تصویربرداری ابری و بهینه سازی فرآیند پزشکی، همکاری منابع پزشکی و توسعه اتحاد پزشکی را تسهیل می کند.
  • در طولانی مدت، داده های بزرگ تصویربرداری را می توان با فناوری های جدید مانند پردازش ابری و هوش مصنوعی ترکیب کرد تا ارزش این داده ها را به طور کامل کشف کند و تشخیص و درمان را بهبود بخشد.

مزایای تصویربرداری پزشکی در فضای ابری برای بیمارستان‌­ها

این فناوری از اشتراک گذاری داده های تصویری در داخل و بین بیمارستان ها، مدیریت اطلاعات پزشکی و فنی، برنامه های سه بعدی تصاویر کلینیکی و تحقیقات علمی پشتیبانی می کند.

علاوه بر این، ترکیب داده های بزرگ تصویربرداری با تله مدیسین، تشخیص بیماری از راه دور، و AI می تواند تشخیص پزشکان و بنابراین شهرت بیمارستان را بهبود بخشد.

مزایای تصویربرداری پزشکی در فضای ابری برای بیماران

  • می‌­تواند به مشاوره، تشخیص بیماری و درمان آن کمک کند.
  • بیماران به راحتی می‌­توانند خدماتی از جمله درمان های پزشکی، صرفه جویی در وقت و پول، و کنترل سلامت خود را دریافت کنند.

مزایای تصویربرداری پزشکی در فضای ابری برای پزشکان

  • کارایی و دقت تشخیص بیماری را بهبود می بخشد.
  • ارتباطات موثر بین پزشکان و بیماران را افزایش می دهد.
  • حوادث پزشکی را کاهش می دهد.
  • رضایت بیمار و خدمات پزشکی را بهبود می بخشد.

مزایای تصویربرداری پزشکی در فضای ابری برای بخش های مدیریت پزشکی

می‌­تواند برای ساخت یک سیستم ملی ثبت اطلاعات الکترونیکی، مدیریت اطلاعات بهداشتی بیماران، بهبود نظارت پزشک، ترویج تشخیص بیماری توسط چند بیمارستان و استفاده از نظرات مراکز و افراد حرفه‌ای در منطقه، حمایت از تحقیقات پزشکی علمی، مورد استفاده قرار گیرد.

به طور خلاصه، این فناوری اجازه می‌­دهد تا برای استفاده کارآمد از منابع پزشکی، هزینه ها را کاهش دهید و کارایی را بهبود بخشید تا بیماران خدمات پزشکی بهتری را دریافت کنند.

 

منبع: Medical Imaging Cloud Scenario-iLab

 

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

مجله مارکوپکس

دیویژن(نسخه ۱۴)

برنامه دیویژن برای طیف گسترده‌ای از کاربران و متخصصین طراحی شده تا همه‌ی نیاز‌های مختلف را به بهترین شکل ،سهولت و امنیت بالا تامین کند.

فناوری اطلاعات و تصویربرداری پزشکی

ایجاد شبکه داده‌های بهداشتی فدرال

جای خالی شبکه‌های فدرال این روزها بسیار قابل لمس است، زیرا دسترسی به داده‌های بهداشتی جهت برنامه‌ریزی برای سلامت جمعیت، تحقیقات پایه و استفاده از

FHDN
تصویربرداری پزشکی

شبکه‌ داد‌ه‌‌های سلامت فدرال (FHDN)

چالش‌، نیاز و فرصت‌ها در شبکه‌ داد‌ه‌های سلامت فدرال (FHDN) با توجه به چالش‌های اشتراک‌گذاری داده‌های حساس سلامت، شبکه‌ داده‌های سلامت فدرال (FHDN) به‌ عنوان

تازه‌های مارکوپکس