به مارکوپکس خوش آمدید

تست آنتی بادی کرونا چیست؟

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

این بروشور در اختیار شما قرار گرفته است زیرا امروز قرار است تست آنتی بادی کووید-۱۹ را بدهید. اطلاعات موجود در این بروشور توضیح میدهند که:

  • تست آنتی بادی کرونا چیست؟
  • نتایج این تست چه معنایی می دهند؟
  • بعد از این تست در انتظار چه چیزی باشید؟

تست آنتی بادی چیست؟

آنتی بادی ها موادی هستند که بدن شما در پاسخ به ویروس ها و دیگر عفونت ها در خون شما تولید میکنند. آنها یکی از راه های بدن شما برای شکست بیماری هستند. این تست آنتی بادی برای این استفاده میشود که آنتی بادی هایی احتمالی را در بدن شما شناسایی کند که برای مبارزه با کووید-۱۹ ساخته شده است. این تست شامل گرفتن نمونه ی کوچکی از خون شما وآزمایش آن برای یافتن این آنتی بادی هاست. تست آنتی بادی متفاوت از تست نمونه گیری است که در آن بخشی از ترشحات بینی و گلوی شما رابرای شناسایی ویروس فعال کرونا انجام میشود.

نتایج تست آنتی بادی چه معنایی میدهند؟

نتیجه ی مثبت در تست آنتی بادی نشان میدهد که بدن شما برای مبارزه با این ویروس آنتی بادی تولید کرده است. این امر نشان دهنده ی این است که شما به این ویروس مبتلا شده اید، حتی اگر علائم آنرا نداشته اید.

سیستم ایمنی نامی است که به روش های مختلفی داده می شود که در آن بدن شما به مبارزه با عفونت ها می پردازد. سیستم ایمنی شما ممکن است به این ویروس پاسخ داده باشد حتی اگر شما احساس بیماری نکنید و متوجه نشده باشید که مبتلا به کووید-۱۹ شده اید.

دانستن این اطلاعات به ما کمک میکند که متوجه شویم چه تعدادی از جمعیت در حال حاضر به این ویروس مبتلا شده اند. با این وجود، این تست تضمین نمی کند که تمامی افراد مبتلا به این ویروس را شناسایی کند. بسیاری از افرادی که مبتلا شده اند ممکن است یک تست منفی داشته باشند.

بسیار مهم است که حتی اگر تست مثبت و نشان دهنده ی آنتی بادی بود، هوشیار بود. کووید-۱۹ یک ویروس جدید است و ما هنوز درباره راه های پاسخ سیستم ایمنی به آن در حال یادگیری هستیم. ما نمیدانیم، برای مثال، تا چه مدت آنتی بادی ها می توانند با ویروس مقابله کنند. ما نمی دانیم که آیا داشتن آنتی بادی به این معناست که شما این ویروس را به فردی دیگر منتقل می کنید یا ممکن است حتی خود شما مجددا به این ویروس مبتلا شوید.

نتجه تست آنتی بادی
نتجه تست آنتی بادی

اگر نتیجه تست آنتی بادی شما مثبت بود، آیا می توانید از قرنطینه چشم پوشی کنید؟

خیر. هیچ شواهدی تاامروز در دست نیست که نشان بدهد که اگر شما مبتلا به این ویروس شده باشید، از آن ایمن هستید. توصیه سازمان بهداشت جهانی در این باره روشن است.

شما باید فاصله گذاری اجتماعی را ادامه داده و دستور العمل های دولت را اجرا کنید. شما همچنین باید هر کاری از دست شما بر می آید را انجام دهید، مانند شستن مرتب دست هایتان، تا از انتقال این ویروس جلوگیری کنید.

چه زمانی و چگونه نتیجه ی تست آنتی بادی به من اطلاع داده می شود؟

معمولا انجام تست تا گرفتن نتیجه ی آزمایش ۲۴-۴۸ ساعت به طول می انجامد. اگر برای شما بستری ماندن در بیمارستان مقدور نیست و کم حوصله هستید، کادر درمان که مراقب شما بوده اند می توانند نتیجه ی تست را به شما اطلاع بدهند.

اگر در حال حاضر بیمارستان را ترک کرده اید، کادر درمان نتیجه تست را به صورت مکتوب تبت کرده و یک نسخه از ان را برای شما ارسال خواهند کرد.

اطلاعات من به چه صورت دیگری مورد استفاده قرار میگیرد؟

نتایج شما به صورت گمنام خواهد بود تا هیج ارتباطی بین تست شما و اطلاعات خصوصی شما مانند نام شما وجود نداشته باشد. نتایح تست سرتاسر کشور این اطلاعات را فراهم میکند که میزان شیوع کوویو-۱۹ در نقاط مختلف شناسایی شود. این به سازمان ها از جمله بهداشت عمومی انگلستان این کمک را میکند که درک بهتری از نحوه ی شیوع این بیماری بدست آورد.

آیا خطری برای انجام این تست وجود دارد؟

نمونه گیری خون یک فرایند مرسوم است که بسیاری از مردم به دلایل مختلف آن را انجام میدهند. درحالیکه خود فرایند کاملا ایمن است، خطراتی در انجام هرگونه تست خون وجود دارد.

این خطرات شامل احساس سرگیجه یا غش کردن در حین یا پس از گرفتن نمونه خون و نیز کبودی در محل ورود سوزن به پوست می شود. عوارض جدی تر مانند عفونت در محل نمونه گیری خون یا التهاب وریدی (تورم رگ) ممکن است، اما تقریبا غیرمحتمل است. هیچ تهدید مشخصی در ارتباط با تست آنتی بادی وجود ندارد.

اگر سوالاتی در این باره دارید، با تیمی که از شما مراقبت می کند در میان بگذارید. آنها از اینکه همه چیز را با جزئیات بیشتری برای شما توضیح داده و به سوالات تان پاسخ بدهند، خوشحال خواهند شد.

اگر نیاز به مترجم یا اطلاعات این جزوه در فرمت دیگری دارید، مانند نمونه ای با نوشته های بزرگ تر، خط بریل، نسخه ی صوتی، الکترونیکی یا به زبانی دیگر، لطفا آن را با بخشی که در آن ویزیت شده اید در میان بگذارید. جزئیات اطلاعات تماس آنها را می توانید بر روی برگه ویزیت خود پیدا کنید.

منبع: سایت www.ouh.nhs.uk

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

یکپارچه سازی RIS-PACS
مجله مارکوپکس

یکپارچه سازی RIS/PACS

یکپارچه سازی RIS/PACS RIS و PACS هر کدام نقش‌ جداگانه‌ای در اکوسیستم درمان ایفا می کنند، اما یکپارچه سازی این دو سیستم و ترکیب قابلیت

سیستم اطلاعات رادیولوژی
مجله مارکوپکس

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار تصویربرداری از اهمیت بسیاری در خدمات درمانی برخوردار است، و در تشخیص و درمان اکثر موارد پزشکی کمک

مجله مارکوپکس

Hanging Protocol

پروتکل نمایش Hanging چیست؟ پروتکل Hanging در زمینه تصویربرداری پزشکی، به محموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هایی اشاره دارد که نحوه چیدمان نمایش تصاویر پزشکی را

تازه‌های مارکوپکس

به دنبال مطلب خاصی هستید؟