به مارکوپکس خوش آمدید

با همه گیری COVID-19، فروش تجهیزات تصویربرداری پزشکی ۱۸% در جهان کاهش یافته است

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

براساس گزارش جدید یک شرکت تحقیقات بازرگانی، بیماری همه گیری COVID-19 منجر به کاهش ۱۷.۷ درصدی در بازار تجهیزات تصویربرداری پزشکی شده است.

در این گزارش پیش بینی شده است که بازار تجهیزات تصویربرداری پزشکی درآمدی معادل ۳۶.۵ میلیارد دلار را در سال ۲۰۲۰ داشته باشد، که این یک افت شدید در مقایسه با فروش ۴۴.۳ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۹ است. این کاهش در درجه نخست به علت شیوع بیماری کرونا و تمرکز بیشتر مراکز درمانی بر اقدامات مهار کننده و کنترل بیماری است.

این گزارش اشاره می‌کند که دولت ها نیز در اولیت بندی بحث غربالگری بیماران از تصویربرداری پزشکی استفاده نکرده‌اند. همچنین شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید تجهیزات پزشکی نیز برای حفظ سلامت کارمندان خود با کاهش نیرو و در نتیجه تولید مواجه شده‌اند.

بازار تجهیزات تصویربرداری پزشکی
بازار تجهیزات تصویربرداری پزشکی

نکته مثبت این گزارش این است که بر اساس تحقیقات پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۲۱ بازار تجهیزات تصویربرداری تشخیصی با نرخ رشد ترکیبی ۵% توسعه یابد و در سال ۲۰۲۳ به ۵۴.۲ میلیارد دلار برسد.

آمریکای شمالی بزرگترین بازار جهانی تجهیزات تصویربرداری با ۴۵% فروش جهانی است، در حالی که منطقه آسیا و اقیانوسیه ۲۴% از درآمد را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: وب سایت auntminnie.com

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

یکپارچه سازی RIS-PACS
مجله مارکوپکس

یکپارچه سازی RIS/PACS

یکپارچه سازی RIS/PACS RIS و PACS هر کدام نقش‌ جداگانه‌ای در اکوسیستم درمان ایفا می کنند، اما یکپارچه سازی این دو سیستم و ترکیب قابلیت

سیستم اطلاعات رادیولوژی
مجله مارکوپکس

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار

سیستم اطلاعات رادیولوژی : مدیریت گردش کار تصویربرداری از اهمیت بسیاری در خدمات درمانی برخوردار است، و در تشخیص و درمان اکثر موارد پزشکی کمک

مجله مارکوپکس

Hanging Protocol

پروتکل نمایش Hanging چیست؟ پروتکل Hanging در زمینه تصویربرداری پزشکی، به محموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هایی اشاره دارد که نحوه چیدمان نمایش تصاویر پزشکی را

تازه‌های مارکوپکس

به دنبال مطلب خاصی هستید؟