به مارکوپکس خوش آمدید

با همه گیری COVID-19، فروش تجهیزات تصویربرداری پزشکی ۱۸% در جهان کاهش یافته است

چکیده مقاله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

براساس گزارش جدید یک شرکت تحقیقات بازرگانی، بیماری همه گیری COVID-19 منجر به کاهش ۱۷.۷ درصدی در بازار تجهیزات تصویربرداری پزشکی شده است.

در این گزارش پیش بینی شده است که بازار تجهیزات تصویربرداری پزشکی درآمدی معادل ۳۶.۵ میلیارد دلار را در سال ۲۰۲۰ داشته باشد، که این یک افت شدید در مقایسه با فروش ۴۴.۳ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۹ است. این کاهش در درجه نخست به علت شیوع بیماری کرونا و تمرکز بیشتر مراکز درمانی بر اقدامات مهار کننده و کنترل بیماری است.

این گزارش اشاره می‌کند که دولت ها نیز در اولیت بندی بحث غربالگری بیماران از تصویربرداری پزشکی استفاده نکرده‌اند. همچنین شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید تجهیزات پزشکی نیز برای حفظ سلامت کارمندان خود با کاهش نیرو و در نتیجه تولید مواجه شده‌اند.

بازار تجهیزات تصویربرداری پزشکی
بازار تجهیزات تصویربرداری پزشکی

نکته مثبت این گزارش این است که بر اساس تحقیقات پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۲۱ بازار تجهیزات تصویربرداری تشخیصی با نرخ رشد ترکیبی ۵% توسعه یابد و در سال ۲۰۲۳ به ۵۴.۲ میلیارد دلار برسد.

آمریکای شمالی بزرگترین بازار جهانی تجهیزات تصویربرداری با ۴۵% فروش جهانی است، در حالی که منطقه آسیا و اقیانوسیه ۲۴% از درآمد را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: وب سایت auntminnie.com

مجله مارکوپکس

آخرین مقاله‌ها

مجله مارکوپکس

دیویژن(نسخه ۱۴)

برنامه دیویژن برای طیف گسترده‌ای از کاربران و متخصصین طراحی شده تا همه‌ی نیاز‌های مختلف را به بهترین شکل ،سهولت و امنیت بالا تامین کند.

فناوری اطلاعات و تصویربرداری پزشکی

ایجاد شبکه داده‌های بهداشتی فدرال

جای خالی شبکه‌های فدرال این روزها بسیار قابل لمس است، زیرا دسترسی به داده‌های بهداشتی جهت برنامه‌ریزی برای سلامت جمعیت، تحقیقات پایه و استفاده از

FHDN
تصویربرداری پزشکی

شبکه‌ داد‌ه‌‌های سلامت فدرال (FHDN)

چالش‌، نیاز و فرصت‌ها در شبکه‌ داد‌ه‌های سلامت فدرال (FHDN) با توجه به چالش‌های اشتراک‌گذاری داده‌های حساس سلامت، شبکه‌ داده‌های سلامت فدرال (FHDN) به‌ عنوان

تازه‌های مارکوپکس