محاسبه آنلاین سن بارداری

حاملگی یکی از شیرین ترین اتفاق هایی است که برای هر خانواده می تواند بیفتد. معمولا کسانی که باردار هستند نمی دانند که بارداری آنها برای چند هفته است. روش های مختلفی برای تخمین سن حاملگی وجود دارد که دقیق ترین آن سونوگرافی است. اما تا زمانی که بخواهید به سونوگرافی بروید روش دیگری هم وجود دارد که از منزل متوجه سن بارداری خود شوید.

تخمین آنلاین سن حاملگی

تخمک انسان فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از تخمک گذاری قادر به لقاح است. پس معمولا تاریخ تخمک گذاری به عنوان تاریخ شروع بارداری در نظر گرفته می شود. نرم افزار های تخمین سن حاملگی انلاین با گرفتن تاریخ آخرین پریود شما، حدود سن بارداری و زمان تقریبی  وضع حملتان را نشان می دهد.

 

تخمین-سن-بارداری
تخمین-سن-بارداری

نرم افزار های تخمین انلاین سن حاملگی چطور کار می کنند؟

از آن جایی که زمان حاملگی انسان به طور تقریبی ۹ ماه و ۷ روز است.  به احتمال زیاد یک خانم در زمان تخمک گذاری خود باردار شده است. این نرم افزارها با اضافه کردن مدت زمان متوسط حاملگی به آخرین روز تخمک گذاری شما، روز تقریبی وضع حمل و سن حاملگی شما را تعیین می کنند.

نرم افزار های تخمین انلاین سن حاملگی

نرم افزارهای مختلفی در ایران و جهان وجود دارند که سن بارداری را نشان می دهند. در ادامه تعدادی از آنها را بررسی می کنیم.

  1. نرم افزار تعیین سن بارداری از گروه دانش پزشکی

این نرم افزار توسط دکتر الهام صفاریه متخصص و جراح زنان و مامایی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تایید شده است.

این نرم افزار جهت استفاده متخصصین محترم، ماما های گرامی و تمامی مادران باردار طراحی شده است.

با این نرم افزار می توانید:
۱- سن جنین در زمان حال را بر اساس سونو گرافی های قبل به طور دقیق حساب کنید.
۲- سن جنین بر اساس LMP(اولین روز، آخرین قاعدگی) را به طور دقیق حساب کنید.
۳- همچنین تاریخ زایمان مادر را بر اساس LMP  محاسبه کنید.

این نرم افزار بدون هیچ خطایی و با احتساب ماههای ۳۰، ۳۱، ۲۹ روزه و حتی سالهای کبیسه، سن دقیق حاملگی مادر را در اختیار شما قرار می دهد.

اگر می خواهید این نرم افزار را دانلود کنید، اینجا کلیک کنید.

        ۲. سایت های تعیین سن حاملگی

سایت های زیادی چه در ایران و چه در خارج از ایران وجود دارند که به صورت انلاین سن حاملگی و زمان تقریبی زایمان شما را حساب می کنند.

اکثر از سایت ها از روش مشابهی استفاده می کنند. بنابراین نتایج آنها باهم تفاوتی ندارد. آنها برای تشخیص سن حاملگی از اولین روز از آخرین قاعدگی که LMP هم نامیده می شود، استفاده می کنند و ۲۸۰ روز را به آن اضافه می کنند.

  • سایت  Medscape Reference
  • برای رفتن به این سایت  اینجا کلیک کنید.
  • سایت حسابگر
  • برای رفتن به این سایت اینجا کلیک کنید.

نتیجه گیری

با اینکه می توانید با استفاده از این نرم افزارها حدود سن بارداری خود را متوجه شوید اما باید حواستان باشد که این ابرازها خیلی دقیق نیستند پس بهتر است برای گرفتن نتایج دقیق حتما از پزشک بخواهید تا برای شما یک سونوگرافی بنویسد.

 

به دنبال مطلب خاصی هستید؟