چرا پشتیبان گیری داده ها برای کسب و کار شما اهمیت دارد؟

چرا پشتیبان گیری داده ها برای کسب و کار شما اهمیت دارد؟

براساس گزارشات از رهبران صنعت فناوری مانند سیسکو و مایکروسافت، حملات سایبری علیه کسب و کارها در حال افزایش است و آسیب پذیری بیشتری نسبت به گذشته دارند.

موضوعاتی که این مقاله پوشش خواهد داد:

• چرایی و چگونگی کارکرد پشتیبان گیری داده

• دلایل اینکه چرا کسب و کار شما به پشتیبان گیری داده نیاز دارد.

مقدمه

در حقیقت، اگر شما گزارش سالانه امنیت سایبری سیسکو را بررسی کنید، خواهید دید که تعداد مربوط به ransomware و سایر حملات کاملا هشدار دهنده است. در این گزارش، ما همچنین می آموزیم که کسب و کارها بیشتر داده ها یا پول را در طی یک حمله از دست می دهند (به همین دلیل استراتژی پشتیبان گیری اطلاعات شرکت ها بسیار مهم است.) برای لحظه ای این واقعیت های تلخ را درنظر بگیرید:

آمار کمّی درباره حملات سایبری و از دست دادن اطلاعات

• بیش از نیمی از تمام کسب و کارهایی که قربانیان حملات سایبری یا نقض اطلاعات هستند، تحت بررسی عمومی قرار می گیرند و از اعتبار نام تجاری، وفاداری مشتری و اعتماد مشتری دچار زیان می شوند.

• ۲۹ درصد از کسب و کارهایی که قربانی حملات هستند، درآمد خود را از دست می دهند و تقریبا ۴۰ درصد از این کسب و کارها بیش از ۲۰ درصد کل درآمدها را از دست می دهند.

• در میان شرکت هایی که از حملات و نقص ها آسیب می بینند، تقریبا یک چهارم از آنها فرصت های کسب و کار قابل توجهی را پس از رویداد از بین رفتن داده ها، از دست می دهند.

• بیش از ۲۰ درصد از کسب و کارهایی که از دست دادن اطلاعات یا ریسک حمله سایبری آسیب میبینند، مشتری را نیز از دست می دهند. و ۴۰ درصد از این شرکت ها بیش از ۲۰ درصد از مشتریان خود را از دست می دهند.

همانطور که می بینید، نتایج از دست رفتن داده ها به دلیل حملات سایبری می تواند برای یک کسب و کار ویرانگر باشد. با این حال، حملات سایبری و ransomware تنها تهدیدات برای داده های کسب و کار شما نیستند. بنابراین، در این مقاله، ما تهدیدات مختلف برای داده های کسب و کار شما و چگونگی برنامه ریزی جهت مقابله با از بین رفتن فاجعه بار اطلاعات و محافظت از آن را شرح می دهیم.

مخاطره از بین رفتن اطلاعات در هر کسب و کاری وجود دارد.

گزارش های مربوط به نرم افزارهای مخرب و هکرها این روزها همه جا هستند و در حالی که این نوع تهدیدها برای کسب و کارها خطرات قابل توجهی دارند، قطعا آنها تنها نیستند. بنابراین، با توجه به آن، ما برخی از مواردی را که داده های کسب و کار شما را تهدید می کند و روزانه آنها را در معرض خطر قرار می دهد، پوشش می دهیم.

هکرها، ویروس ها و Ransomware

همانطور که در بالا ذکر شد، حملات سایبری برای کسب و کار در همه جا ویرانگر است و در حالی که هکرها و برنامه های ransomware  قطعا آسیب می رساند، تروجان های قدیمی، نرم افزارهای جاسوسی و ویروس های قدیمی همچنان یکی از دلایل اصلی نقض سیستم و از دست دادن اطلاعات هستند. با این وجود این نوع تهدیدات، تنها مسئله ای نیست که تجارت را شما به یک قربانی تبدیل میکند، بلکه فقط یک مسئله مقطعی است. نرم افزار ضد تروجان و ضد ویروس می تواند کمک کند. با این حال، حتی با به روز رسانی نرم افزار امنیتی، اکثر کسب و کارها همچنان در معرض تهدید از دست رفتن اطلاعات از طریق هکرها، بدافزارها و ransomware قرار دارند.

فاجعه طبیعی

علیرغم گزارشات مربوط به حملات سایبری، هکرها و بدافزارها در خبرهای امروز، به راحتی برخی از تهدیدات فیزیکی متعارف تر که داده های شما هر روز با آن روبرو هستند، نادیده گرفته شود. آتش سوزی، سیلاب یا نوع دیگری از فاجعه طبیعی می تواند تمام اطلاعات موجود در محل شما را پاک کند و اگر پشتیبان های چندگانه ای در دسترس نباشید، سرقت ساده یک هارد دیسک یا دستگاه ذخیره سازی به راحتی می تواند باعث از دست رفتن اطلاعات شود. علاوه بر این خرابی هارد دیسک و سایر خرابی های دیگر سخت افزاری نیز اجتناب ناپذیر است.

حفاظت از اطلاعات کسب و کار: مبانی پشتیبان گیری

نگران نباشید، پشتیبان گیری داده فقط یک کپی از داده های فضای ذخیره سازی شما است. همانطور که در بالا شرح داده شد شما با تهدیدهای متعددی رو برو هستید، پس نگه داشتن پشتیبان از پرونده های مهم کسب و کار شما و داده ها به دلایل مختلف ضروری است.

تقریبا تمام متخصصان کامپیوتر و فناوری به شما خواهند گفت که هر  بکاپی بهتر از هیچ است. با این وجود، تمام دستگاههای پشتیبان و تکنولوژی ها مشابه یکدیگر نیستند. همه آنها سطح حفاظت مشابهی را ارائه نمی دهند. در نتیجه، برای حفاظت بهینه، بهتر است اطلاعات خود را با استفاده از آنچه که ما در اینجا به شرح آن میپردازیم محافظت کنید. به سادگی، قانون ۳-۲-۱ می گوید که شما باید:

حداقل سه (۳) کپی از داده های خود را نگه دارید (بنابراین هیچ رویداد واحدی تمام نسخه ها را نابود نخواهد کرد)؛ داده ها را در حداقل دو (۲) فرمت مختلف ذخیره کنید (یعنی دیسک، نوار، ابر،و غیره) یک (۱) کپی را خارج از محل نگه دارید تا از آتش، سیل، سرقت و سایر بلایای فیزیکی محافظت کنید.

برای دادن ایده ای از گزینه های موجود که می توانند به شما در اجرای قانون ۳-۲-۱ کمک کنند، بیایید نگاهی به برخی از رایج ترین روش های پشتیبان گیری از داده ها برای کسب و کار بیاندازیم.

پشتیبان گیری محلی و شبکه

یکی از ساده ترین راه های ایجاد پشتیبان گیری از اطلاعات کسب و کار این است که به سادگی کپی های مهم فایل ها را در دیسک های سخت، درایوهای نوار یا سایر دستگاه های ذخیره سازی متصل به سیستم یا شبکه خود ذخیره کنید. کپی کردن فایل ها به دیسک های سخت، درایوهای فلش درایو، درایو های خارجی یا سایر دستگاه های متصل به سیستم های شخصی یا دستگاه های متصل شده از طریق یک شبکه محلی یا وسیع، یک راه موثر برای اطمینان از پشتیبان گیری در هنگام نیاز به آنها در محلی می باشد. با هر گونه برنامه ریکاوری داده ها، کپی های محلی پشتیبان گیری ضروری است. با این حال، با توجه به خطرات ناشی از بلایای فیزیکی، ransomware، سرقت و سایر تهدیدات، پشتیبان گیری محلی هرگز نباید تنها جنبه استراتژی شما باشد. علاوه بر نگهداری پشتیبان گیری محلی از فایل ها و داده های خود، همیشه بایستی حداقل یک کپی خارج از محل را در صورت نیاز با قانون ۳-۲-۱ (به عنوان مثال یک سرور پشتیبان خارج از سایت یا در ابر) ذخیره کنید.

پشتیبان گیری ابر

این روزها به نظر می رسد که همه جا بحث و گفتگو در مورد مهاجرت کسب و کار به فضای ابری (و یا نرم افزار و سیستم های از راه دور که از طریق اینترنت در حال اجرا است) وجود دارد، راه حل های بکاپ، استثنایی نیست. به طور خلاصه، پشتیبان گیری ابری نسخه های امن از داده ها است که در سرورهای از راه دور ذخیره می شود و از طریق اتصال به اینترنت قابل دسترسی است. پشتیبان گیری ابر یک گزینه عالی برای ارائه افزونگی و امنیت اضافی برای کسب و کارهایی است که می خواهند اطمینان حاصل کنند که داده های مهم در دسترس هستند و در صورت بروز حوادث محلی و یا حادثه اطلاعات فیزیکی میتوان از آنها استفاده کرد.

پشتیبان گیری ابر و ذخیره سازی فایل آنلاین یکسان نیستند.

بسیاری از شرکت ها از Dropbox، Google Drive و سایر وب سایت های ذخیره سازی آنلاین برای ذخیره نسخه پشتیبان از فایل های مهم استفاده می کنند. و در حالی که این نوع خدمات برای نگهداری و به اشتراک گذاری چندین فایل مناسب است، محدودیت ها با سایت های ذخیره سازی آنلاین (به عنوان مثال نسخه محدود فایل، عدم پشتیبان خودکار، پوشه های پشتیبان محدود، و غیره) از پشتیبان گیری ابر واقعی شما جلوگیری می کند. سرویس پشتیبان واقعی شما را قادر می سازد تا پشتیبان گیری خودکار سیستم های کامل را ایجاد کرده و به عنوان نسخه های پشتیبان گیری به همان اندازه که نیاز دارید ذخیره کنید

منبع